2015 kroz fotografije

Ova godina mi je na sportskom planu bila najuspješnija do sad. Do sredine kolovoza nije izgledalo da će biti tako, ali onda su se stvari brzo okrenule na bolje. Ništa novo, jer sam i dosad najbolje rezultate postizao u drugim polovicama sezona.

Godina je počela jednotjednim pripremama HTS-a u Zadru.

10361373_763506097062512_7264347477232770194_n

Pripreme Zadar

Nakon toga sam proveo veći dio zime na Mallorci. Vrijeme je bilo nešto hladnije nego prethodne godine, ali ipak dovoljno dobro za kvalitetan trening blok.

IMG_5340

Mallorca

Ironman Južna Afrika mi je bila prva utrka sezone. Utrka je imala status kontinentalnog prvenstva pa je nosila nešto više bodova i veći nagradni fond tako da je konkurencija bila jaka. Veći dio utrke sam bio u dobroj poziciji, ali pad u tempu pri kraju mi je donio tek 12. mjesto.

11083647_10153232138329459_4747790129785815455_n

Ironman Južna Afrika

Nakon Afrike sam imao možda najlošiju utrku sezone na Korčuli gdje me loše plivanje gurnulo tek na 7. mjesto.

11148557_10205432178918207_5128371695518898030_n

U Petrčanima sam nakon dosta vremena nastupio na prvenstvu države u olimpijskom triatlonu i prvi put osvojio naslov prvaka države u toj disciplini.

11295638_912947072084881_6742818991950942009_n

PH olimpijski triatlon

Iduća utrka je bila Challenge Rimini koja je bila Europsko prvenstvo u srednjem triatlonu. Odradio sam solidnu utrku, ali zauzeo tek 11. mjesto. Skoro cijelu utrku sam bio rame uz rame s Viennot-om koji je mjesec dana kasnije postao svjetski prvak.

image-f01899bbee16f0c7fc1388e0ee40c5d00abb2dc66a417ecdcc32e9d4fce86421-V

Challenge Rimini

Nakon Rimini-a sam dobio poziv organizatora utrke u Bilbau. Između utrka sam imao samo 6 dana, ali sam se brzo oporavio te zauzeo 3. mjesto.

11391307_893807907324793_8939199465813206884_n

Bilbao triathlon ’15

Iduću utrku sam imao u Podgorici iz koje sam se vratio sa pobjedom.

3_0

Podgorički triatlon

Krajem lipnja sam otputovao u Švedsku na ITU svjetsko prvenstvo u dugom triatlonu. Zbog hladne vode plivanje je bilo skraćeno sa 4,000 na 1,500m tako da sam imao priliku za dobar plasman. Odradio sam dobru utrku. Vjerovao sam da će mi takva utrka sigurno donijeti plasman u prvih 5, ali konkurenti su bili iznenađujuće dobri pa sam zauzeo 10. mjesto.

sportograf-64604863_lowres

ITU svjetsko prvenstvo, Motala, Švedska

Uoči Challenge Roth-a sam imao velika očekivanja, ali sam se 3. put za redom iz Njemačke vratio razočaran. Utrku sam završio na 8. mjestu.

Challenge Triathlon - Roth

Challenge Roth

Iz Njemačke sam produžio u Suttonov trening kamp u St. Mortzu. Kasnije će se pokazati da je to bio pun pogodak.

20150826_135259

Uoči Embrunmana sam prvo bio optimističan, jer sam odradio dobar blok treninga u Švicarskoj. Raspoloženje se promjenilo kad se 10 dana prije utrke pojavio problem sa Ahilovom tetivom. Na dan utrke nisam bio siguran hoću li biti u stanju završiti. Međutim, tetiva nije smetala, a boravak na tankom zraku u Švicarskim Alpama mi je očito koristio jer sam odradio najbolju utrku do sad i pobjedio.

484106240

Planirao sam nastupiti na Europskom prvenstvu u dugom triatlonu u sklopu Challenge Weymouth-a, ali nakon Embruna sam promjenio plan i prijavio se na Ironman Wales. Odradio sam još jednu odličnu utrku, te zauzeo 2. mjesto i time postao prvi Hrvat na postolju utrke iz Ironman serije.

Ironman - Wales

Ironman Wales

Pozitivan tijek sezone je nakratko prekinut probušenom gumom na Natureman-u.

andrew

slika govori sve (c) les films du grand large

Sezonu sam ipak završio u pozitivnom tonu, pobjedom na Porečkom triatlonu koji je bio PH u srednjem triatlonu.